Aktualności

Heroina w strzykawkach, podejrzany zatrzymany

Data publikacji 13.10.2021

Kryminalni zatrzymali 30-latka, który jak wskazywały pozyskane przez nich informacje operacyjne, podsiadał narkotyki. W jego mieszkaniu, w pokoju, na środku stołu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli przygotowane do użycia dwie strzykawki wypełnione heroiną. Teraz 30-latek odpowie za posiadanie narkotyków.

Policjanci wydziału kryminalnego, którzy zajmują się przestępczością narkotykową na bieżąco pozyskują i weryfikują informacje operacyjne na temat osób mogących posiadać środki odurzające oraz miejsc, gdzie znajdują się narkotyki.

Kiedy policjanci dowiedzieli się, że pewien 30-latek aktualnie może mieć w domu substancje prawem zabronione od razu przystąpili do działania. Najpierw wykonali kilka niezbędnych sprawdzeń, a w dalszej kolejności podjęli obserwację okolicy miejsca zamieszkania mężczyzny. Bardzo szybko zauważyli, jak 30-latek wraca do domu. Mężczyzna był zaskoczony i bardzo zdenerwowany, kiedy okazało się, że policjanci się nim interesują i chcą wejść do mieszkania. Próbował się bronić i tłumaczyć. Chwilę później wszystko było już jasne. Kiedy tylko kryminalni weszli do pokoju od razu zauważyli, że na środku stołu leżą przygotowane, gotowe do użycia strzykawki wypełnione brunatnym płynem. Zostały one zabezpieczone, a mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Po przeprowadzeniu odpowiednich testów okazało się, ze 30-latek miał heroinę. Zarzut posiadania narkotyków przedstawili mu policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak