Aktualności

Dzielnicowi pierwsi na miejscu wypadku

Data publikacji 13.10.2021

Dzielnicowi z Wawra byli pierwszymi służbami na miejscu zdarzenia drogowego. Wspólnie ze świadkami błyskawicznie podjęli akcję ratunkową wobec kierowy zakleszczonego w pojeździe. Profesjonalnie wykonali wszystkie niezbędne czynności w ramach pierwszej pomocy przedmedycznej. Po interwencji strażaków kierowca citroena trafił pod opiekę załogi pogotowia ratunkowego.

Dzielnicowi z komisariatu przy ulicy Mrówczej podczas przejazdu przez swoje rejony służbowe zauważyli, że na poboczu leży samochód, który wcześniej najprawdopodobniej uderzył w drzewo.

Policjanci od razu zareagowali, zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wspólnie ze świadkami przystąpili do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kierowca był przygnieciony w samochodzie, miał uraz głowy.

Dzielnicowi zajęli się poszkodowanym, profesjonalnie wykonali wszystkie niezbędne czynności, udzielili pierwszej pomocy i przekazali mężczyznę załodze pogotowia ratunkowego. Na miejscu pracowali również strażacy i funkcjonariusze stołecznej drogówki.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak/is