Aktualności

Okradła seniora, została zatrzymana

10 tysięcy dolarów i około 35 tysięcy złotych, oto ile ukradły z mieszkania trzy kobiety starszemu mężczyźnie. Operacyjni z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu ustalili kim są podejrzane, a następnie przystąpili do zatrzymań. 61-latka wpadła w ręce funkcjonariuszy jako pierwsza, usłyszała już zarzut.

Do wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu wpłynęło zawiadomienie o kradzieży mieszkaniowej. Starszy mężczyzna stracił pieniądze, 10 tysięcy dolarów i około 35 tysięcy złotych. Sprawczyniami tego przestępstwa miały być trzy kobiety. Zaczepiły pokrzywdzonego, kiedy ten wracał do domu, zajęły go rozmową, weszły do mieszkania. Jakiś czas po ich wyjściu senior zauważył, że zginęły mu wszystkie oszczędności.

Sprawą zajęli się policjanci operacyjni. Dokonali rozpoznania, pozyskali informacje, które od razu weryfikowali i na tej podstawie oraz dzięki własnej wiedzy operacyjnej bardzo szybko wytypowali podejrzane kobiety.

Kilka dni temu zatrzymali pierwszą z nich. 61-latka udawała, że nie wie o co chodzi i usilnie przekonywała, że nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek kradzieżą. Na podstawie zgromadzonych dowodów usłyszała zarzut dokonania kradzieży. Planowane są kolejne zatrzymania.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak/rm