Aktualności

Dzielnicowi i strażacy odwiedzają kolejne przedszkole w Rembertowie

Data publikacji 06.10.2021

29 września w Przedszkolu Nr 160 przy ul. Niepołomickiej 26 wizytę złożyli policjanci dzieonicowi z Komisariatu Policji Warszawa Rembertów, Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji oraz strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 13.

To kolejne spotkanie zainicjonowane przez delegaturę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Rembertów w ramach prowadzonej profilaktyki bezpieczeństwa, w czasie którego dzieci poznawały tajniki zawodów policjanta i strażaka.

Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały informacji i ciekawostek przekazanych przez funkcjonariuszy służb mundurowych związanych z ich pracą zawodową. Następnie zaprezentowano dzieciom pokaz wyszkolenia psów policyjnych oraz zaproszono do wykonania własnych pamiątkowych odcisków palców. Przedstawiciele straży zaprezentowali m.in. ubranie specjalne i sprzęt ochrony dróg oddechowych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka oraz chętnie odpowiadały na zadawane pytania.

Jednak największym powodzeniem cieszył się wóz strażacki oraz radiowóz policyjny, którym przyjechali mundurowi. Każde dziecko z bliska miało możliwość poznać wyposażenie, jakim dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały pojazdy, a każdy chętny przedszkolak choć przez chwilę mógł poczuć się jak prawdziwy strażak lub policjant kiedy założył strażacki kask lub policyjną czapkę.

Na zakończenie spotkanie dzieci otrzymały ufundowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Wydział Kultury i Promocji Urzędu Dzielnicy Rembertów gadżety i materiały edukacyjne, a także słodkie upominki.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak/ tekst:Tomasz Andrzejewski, Kierownik Delegatiry BBiZK m. st. Warszawy w Rembertowie