Aktualności

Sprawca zatrzymany, kołpaki odzyskane

Data publikacji 27.04.2021

Powiadomieni przez świadka patrolowcy bardzo szybko dotarli do mężczyzny, który miał dopuścić się kradzieży kołpaków z samochodów zaparkowanych tuż pod jego blokiem. Swoje łupy 28-latek znosił sukcesywnie do własnej piwnicy. Mundurowi zabezpieczyli 10 kompletów kołpaków. W wydziale do walki z przestępczością przeciwko mieniu mężczyzna usłyszał zarzuty. Ich liczba może zostać zwiększona. Policjanci czekają na kolejnych pokrzywdzonych.

W weekendową noc policjanci z patrolówki zostali zaalarmowani przez mieszkankę Grochowa, która zauważyła, jak jeden z mieszkańców bloku demontuje kołpaki z zaparkowanego samochodu. Jak się okazało nie był to pierwszy przypadek, sama zgłaszająca też utraciła kołpaki z własnego auta.

Powiadomieni o wszystkim funkcjonariusze od razu podjęli czynności na miejscu zdarzenia. Bardzo szybko wytypowali prawdopodobnego podejrzanego. Kiedy pojawili się w jego mieszkaniu i zapytali, gdzie ma swoje łupy ten wskazał własną piwnicę. Policjanci znaleźli tam 10 kompletów kołpaków z różnych aut. 28-latek został zatrzymany.

Dalsze czynności należały już do policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Funkcjonariusze dotarli do pokrzywdzonych, przyjęli zawiadomienia, przesłuchali świadków. Do chwili obecnej zgłosiło się ich troje. Na podstawie zebranych dowodów zatrzymany usłyszał zarzuty dokonania kradzieży, a zabezpieczone kołpaki powróciły do swoich właścicieli. Kolejni pokrzywdzeni zgłoszą się do komendy w najbliższym czasie.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak/is