Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Realizacja sprawy kradzieży-dwóch zatrzymanych

Data publikacji 09.04.2021

Podczas jednej służby w odstępie zaledwie kilku godzin policjanci wydziału mienia zatrzymali dwóch podejrzanych o kradzież pieniędzy i kluczy do mieszkania. 31-latek i 28-latek okradli swojego pracodawcę, który zatrudnił ich do prac remontowych w lokalu mieszkalnym swoich klientów. Mężczyźni zabrali 700 złotych przygotowane na opłacenie zamówionego towaru, a dodatkowo wzięli klucze. Obaj usłyszeli zarzuty. 28-latek był poszukiwany, ma do odbycia karę roku pozbawienia wolności.

Kilka miesięcy temu do komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące kradzieży pieniędzy i kluczy do mieszkania. Pokrzywdzony zatrudnił mężczyzn do wykonania prac remontowych w mieszkaniu jego klientów. Zostawił w lokalu 700 złotych, by zapłacić za dostawę materiałów, które miały być dostarczone na budowę. Ci zamiast pracować i opłacić zamówienie zabrali pieniądze, mieszkanie zamknęli, wzięli też klucze i zniknęli.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu.

Musieli pozyskać operacyjne informacje, a następnie je na bieżąco weryfikować i dokonywać sprawdzeń oraz ustaleń. Wszystkie te działania w efekcie pozwoliły ustalić, gdzie mogą znajdować się podejrzani o to przestępstwo.

Policjanci zaplanowali działania na jedną służbę. W przeciągu kilku godzin zatrzymali 28-latka i 31-latka. Młodszy z mężczyzn dodatkowo okazał się poszukiwany w celu odbycia kary roku pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem.

Na podstawie zgromadzonych materiałów śledczy z wydziału mienia przedstawili obu zatrzymanym zarzuty kradzieży.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak/rm