Aktualności

Laweta posłużyła do kradzieży z włamaniem toyoty

Data publikacji 07.04.2021

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową komendy na Pradze Południe w wyniku podjętych czynności operacyjnych dotarli do podejrzanego o kradzież z włamaniem toyoty. Samochód, jak ustalili policjanci, został skradziony przy użyciu lawety. W ręce funkcjonariuszy wpadł jej właściciel. 42-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.

Policjanci zajmujący się w naszej komendzie przeciwdziałaniem i zwalczaniem przestępczości samochodowej przeprowadzili ustalenia, sprawdzenia i czynności operacyjne związane z kradzieżą z włamaniem toyoty corolli.

Wszystkie pozyskane informacje i dowody wskazywały na to, że samochód został skradziony przy użyciu lawety. Policjanci bardzo szybko ustalili, do kogo należy laweta i gdzie najprawdopodobniej się znajduje oraz gdzie można zastać jej właściciela.

Funkcjonariusze dokonali kilku niezbędnych sprawdzeń i podjęli obserwację okolicy jednej z posesji w powiecie grójeckim. Kiedy upewnili się, że jest to dobry adres i wszystko się zgadza, zainterweniowali. Zatrzymali 42-latka, który okazał się właścicielem lawety stojącej na podwórku. To przy jej użyciu skradziona została toyota. Samochód został poddany szczegółowym oględzinom, a mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Śledczy wydziału do walki z przestępczością samochodową na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu zarzut dokonania kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak

  • elementy samochodów na posesji podejrzanego
  • laweta
  • laweta
  • elementy samochodów na posesji podejrzanego
  • elementy samochodów na posesji podejrzanego