Aktualności

Zatrzymani w tej samej chwili-złodziej i paser

Data publikacji 06.04.2021

Wnikliwa analiza materiałów doprowadziły policjantów operacyjnych wydziału mienia jednocześnie do sprawcy kradzieży oraz pasera. W jednym mieszkaniu, w tym samym czasie w ręce funkcjonariuszy wpadł 24-letni obywatel Ukrainy, który odpowie za kradzież telefonu, laptopa, odzieży i sprzętu elektronicznego oraz 24-latka, która z kolei podejrzana jest o paserstwo tych rzeczy. Policjanci podczas przeszukania odzyskali większość łupów. Mężczyzna został deportowany, ponieważ przebywał nielegalnie w naszym kraju.

Pod koniec lutego do komendy wpłynęło zawiadomienie o kradzieży mieszkaniowej. Łupem sprawcy padł laptop, telefony komórkowe, ubrania, buty, głośnik, portfel z dokumentami i gotówką.

Operacyjni z wydziału mienia od razu podjęli ustalenia. W wyniku sprawdzeń i pozyskanych informacji najpierw wytypowali osobę, która najprawdopodobniej część z tych łupów odkupiła. Następnie, kolejne czynności i sprawdzenia doprowadziły funkcjonariuszy do podejrzanego o samą kradzież. Pozostawało zatrzymanie obu tych osób.

Z przeprowadzonych ustaleń wynikało, że kobieta z mężczyzną mogą nadal się kontaktować i spotykać. Policjanci podjęli obserwacje. Bardzo szybko zlokalizowali miejsce, gdzie prawdopodobnie przebywali podejrzewani. Pojawienie się funkcjonariuszy w mieszkaniu okazało się sporym zaskoczeniem, zarówno dla kobiety jak i 24-letniego obywatela Ukrainy. Oboje zostali zatrzymani. W czasie przeszukania lokalu policjanci odnaleźli prawie wszystkie skradzione rzeczy.

Jak się okazało zatrzymany 24-latek wprowadził policjantów w błąd co do swojej tożsamości, funkcjonariusze ustalili właściwe dane mężczyzny i wówczas wyszło na jaw, że przebywa w Polsce nielegalnie. Usłyszał zarzut kradzieży, a następnie został deportowany. Kobieta odpowie za paserstwo.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak/PŚ