Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch zatrzymanych-wiele kradzieży katalizatorów

Czujność wawerskich patrolowców zaowocowała zatrzymaniem dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże katalizatorów. 31-latek i 38-latek wpadli niespełna 2 godziny po ostatnim przestępstwie, a skradziony katalizator przewozili na tylnej kanapie. Kierowca był poszukiwany i nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Jak ustalili policjanci, mężczyźni dopuścili się wielu podobnych czynów na terenie całej Warszawy oraz ościennych miejscowości. W chwili obecnej 31-latek usłyszał dwa zarzuty i został objęty policyjnym dozorem, z kolei pasażerowi przedstawiono 10 zarzutów kradzieży katalizatorów z terenu podległego naszej komendzie. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. W najbliższym czasie liczba zarzutów zostanie rozszerzona o kolejne czyny.

Patrolowcy z Wawra około godz. 4.00 nad ranem podjęli interwencję wobec osób poruszających się toyotą. Samochód najpierw stał zaparkowany na jednej z ulic. Wewnątrz siedziało dwóch mężczyzn. Na widok radiowozu nagle auto gwałtownie ruszyło i zaczęło się szybko oddalać.

Patrolowcy zatrzymali je do kontroli. Od razu zauważyli, że obaj mężczyźni mają ubrudzone jeszcze niezaschniętym do końca błotem i trochę podarte ubrania. 31-letni kierowca, po sprawdzeniu jego danych, okazał się poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu, a dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. W samochodzie, na tylnej kanapie, policjanci znaleźli owinięty w koc wycięty katalizator, a także lewarek i narzędzie hydrauliczne do przecinania rur. Pojazd został poddany oględzinom, wszystkie przedmioty mogące służyć do dokonania przestępstwa lub mogące z przestępstwa pochodzić zostały zabezpieczone, a 31-letni kierowca i 38-letni pasażer zatrzymani.

Jak ustalili wawerscy kryminalni zabezpieczony katalizator mężczyźni ukradli niespełna dwie godziny przed policyjną interwencją, a jego właściciel nie miał nawet jeszcze świadomości, że został okradziony, dowiedział się o wszystkim od funkcjonariuszy.

Dalsze czynności kontynuowali już policjanci wydziału mienia z komendy przy ulicy Grenadierów. W wyniku błyskawicznie przeprowadzonych czynności operacyjnych funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani dokonywali kradzieży katalizatorów na terenie Pragi Południe, Wawra, Wesołej i Rembertowa, ale również w innych dzielnicach Warszawy oraz w miejscowościach ościennych. Wszystko działo się na przestrzeni ostatnich 10 miesięcy.

Zebrany materia dowodowy dotyczący terenu podległego naszej komendzie pozwolił na przedstawienie dwóch zarzutów 31-letniemu kierowcy, został on objęty policyjnym dozorem. Natomiast pasażer usłyszał 10 zarzutów. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Dzięki ustaleniom policjantów operacyjnych wydziału mienia w najbliższym czasie śledczy będą rozszerzać zarzuty.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak/is