Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ustalony i zatrzymany - odpowie za dwa włamania

Funkcjonariusze wydziału mienia ustalili kto jest odpowiedzialny za dwa zdarzenia, do których doszło na terenie ogródków działkowych. Kilka dni później 51-latek wpadł w ręce policjantów w momencie, kiedy wychodził ze skupu złomu. Teraz odpowie za usiłowanie i dokonanie kradzieży z włamaniem.

Na przestrzeni tygodnia, na terenie ogródków działkowych doszło do dwóch przestępstw. W jednym przypadku sprawca usiłował włamać się do domku, wybił już nawet ścianę, gdzie wartość strat wyniosła 2 tysiące złotych, jednak został spłoszony przez samą właścicielkę. Kilka dni później do innej altanki ktoś się włamał i dokonał kradzieży wyposażenia, łupem padły przede wszystkim rzeczy, które nadawały się do sprzedaży w skupie złomu.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestęczością przeciwko mieniu. Wykorzystali posiadaną wiedzę operacyjną i własne rozpoznanie, na tej podstawie wytypowali prawdopodobnego sprawcę. Wszystko bowiem wskazywało na to, że obydwu przestępstw dopuścił się jeden podejrzany. Chodziło o 51-latka, który prowadził wędrowny tryb życia i nie miał stałego miejsca pobytu. Funkcjonariusze ustalili jednak kiedy i gdzie będzie można spotkać mężczyznę. Od razu przystąpili do działania. Podejrzany wpadł w ręce stróżów prawa kiedy wychodził ze skupu złomu. Trafił do policyjnej celi.

Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, pozwolił on na przedstawienie zatrzymanemu dwóch zarzutów, usiłowania i dokonania kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak/is