Zatrzymani z narkotykami - Aktualności - KRP VII – Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła

Aktualności

Zatrzymani z narkotykami

Data publikacji 18.02.2021

Kryminalni wykorzystali pozyskaną informację operacyjną na temat obcokrajowców, którzy mogą mieć związek z przestępczością narkotykową. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyzn do kontroli drogowej. Dwóch z trzech posiadało przy sobie narkotyki. Kierowca dodatkowo najprawdopodobniej znajdował się pod wpływem środków odurzających, co potwierdzą w najbliższym czasie badania. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty.

Policjanci wydziału kryminalnego w ramach prowadzonych ustaleń operacyjnych związanych z przestępczością narkotykową na terenie Pragi Południe, pozyskali informację na temat obywateli Azerbejdżanu, którzy mogą posiadać środki odurzające.

Funkcjonariusze dokonali niezbędnych sprawdzeń i poszerzyli swoją wiedzę, po czym przystąpili do zatrzymania. Obserwowali samochód, którym poruszali się mężczyźni. Kierowca, jadąc ulicą Grochowską, dopuścił się kilku wykroczeń w ruchu drogowym, w niektórych momentach wyraźnie nie panował nad pojazdem. Kryminalni zatrzymali forda do kontroli. W samochodzie znajdowało się trzech obywateli Azerbejdżanu. Kierowca w zasadzie od razu przyznał się funkcjonariuszom, że posiada przy sobie narkotyki, które dobrowolnie wydał, stwierdził też, że zażywał je zanim wsiadł do samochodu. Policjanci znaleźli również marihuanę należącą do jednego z pasażerów. Narkotyki zostały zabezpieczone, a mężczyźni zatrzymani. Jeden z nich został przesłuchany w charakterze świadka, natomiast 23-latek i 53-latek trafili do policyjnej celi.

Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego zgromadzili materiał dowodowy i na tej podstawie przedstawili mężczyznom zarzuty podsiadania środków odurzających. Kierowca najprawdopodobniej odpowie również za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających.

nadkom. Joanna Węgrzyniak/ea