Aktualności

Tymczasowy areszt dla kierowcy toyoty

Data publikacji 17.02.2021

Na trzy miesiące sąd tymczasowo aresztował 27-latka, który najpierw nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, potem uciekając z Mokotowa na Pragę Południe spowodował wypadek, obrażenia odniosły dwie pasażerki jego samochodu. Pojazd prowadził będąc pod wpływem środków odurzających. Zatrzymany usłyszał trzy zarzuty.

Stołeczni policjanci ruchu drogowego podjęli interwencję wobec kierującego toyotą. Ten nie zatrzymał się do kontroli, przyspieszył i  zaczął uciekać. Pościg podjęty przez mundurowych zakończył się na terenie Wawra. To tam prowadzący toyotę 27-latek nie zapanował nad pojazdem i uderzył w betonowe ogrodzenie. Obrażeń doznały dwie pasażerki toyoty. 27-latek został zatrzymany. Jak się okazało prowadził samochód będąc pod wpływem środków odurzających.

Sprawa trafiła do śledczych z naszej komendy. Dochodzeniowcy zgromadzili materiał dowodowy i przedstawili 27-latkowi zarzuty. Odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających oraz spowodowanie wypadku.

Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak