Aktualności

Zatrzymani z zarzutami, łupy odzyskane

Data publikacji 16.02.2021

Policjanci zajmujący się pracą operacyjną w wydziale do walki z przestępczością przeciwko mieniu, dzięki podjętym sprawdzeniom i weryfikacji pozyskanych informacji, ustalili, kim są kobieta i mężczyzna, którzy na przestrzeni dwóch tygodni w trzech miejscach dokonali czterech kradzieży na łączną kwotę 5 tysięcy złotych. Para została zarejestrowana przez funkcjonariuszy w policyjnych systemach. Większość skradzionych rzeczy policjanci odzyskali. 29-latka i 39-latek wpadli podczas legitymowania przez policjantów pełniących służbę w komisariacie warszawskiego Metra.

Policjanci zajmujący się sprawami kradzieży w wydziale mienia każdorazowo bardzo skrupulatnie analizują wpływające zawiadomienia. Zdarza się tak, że kluczem do rozwiązania spraw jest ich skojarzenie i połączenie. Tak było w tym przypadku.

Funkcjonariusze operacyjni dokładnie zweryfikowali wszystkie pozyskane i zebrane informacje na temat czterech kradzieży, w trzech miejscach, do których doszło na przestrzeni dwóch tygodni. Okazało się, że ogniwem łączącym te sprawy są osoby sprawców. Policjanci wytypowali 29-latkę i 39-latka. Para nie miała jednak żadnego stałego miejsca pobytu, prowadziła raczej wędrowny tryb życia. Zatrzymanie podejrzanych nie było więc najłatwiejsze. Dlatego też funkcjonariusze zarejestrowali dane kobiety i mężczyzny w policyjnych systemach jako poszukiwanych przez wydział do walki z przestępczością przeciwko mieniu komendy na Pradze Południe.

Na tym jednak policjanci nie poprzestali. W międzyczasie zajęli się ustaleniem, gdzie mogą znajdować się skradzione ze sklepów rzeczy. Funkcjonariusze wykonali kilka niezbędnych sprawdzeń i ustaleń. W efekcie dotarli do lombardów, gdzie trafiły łupy. Większość rzeczy mundurowi odzyskali, zabezpieczyli i teraz będą one mogły powrócić do prawowitych właścicieli. Kilka dni temu 29-latka i 39-latek zostali zatrzymani przez legitymujących ich policjantów warszawskiego Metra.

Para trafiła do komendy przy ulicy Grenadierów. Tutaj, w trakcie wykonywanych czynności, wszystkie ustalenia policjantów operacyjnych zostały potwierdzone. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy i przedstawili obojgu zatrzymanym  zarzuty kradzieży.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak/ea