Aktualności

Dwa rozboje sposobem na spędzenie urodzin

Data publikacji 12.01.2021

Policjanci wydziału kryminalnego operacyjnie ustalili, a następnie zatrzymali trzech podejrzanych, którzy jednej nocy dopuścili się dwóch rozbojów. Młodzi mężczyźni świętowali 20-urodziny urodziny jednego z nich. Potrzebowali pieniędzy na dobrą zabawę. Jubilat i dwóch 21-latków zaatakowali, pobili i okradli dwóch mężczyzn. Cała trójka została tymczasowo aresztowana.

W połowie grudnia, w ciągu jednej nocy na terenie naszej dzielnicy, w niedługim odstępie czasu i niewielkiej odległości doszło do dwóch rozbojów. Pokrzywdzeni mężczyźni zostali zaatakowani i dotkliwie pobici przez trzech napastników, którzy ukradli im telefony komórkowe i pieniądze.

Sprawą od razu zajęli się kryminalni. Bardzo szybko doszli do wniosku, że obie sprawy najprawdopodobniej wiążą ci sami sprawcy. Wnikliwe sprawdzenia, ustalenia i wykonane liczne czynności operacyjne oraz weryfikowane informacje doprowadziły policjantów do trzech młodych mężczyzn. Okazało się, że jeden z nich tego właśnie dnia obchodził swoje 20-te urodziny. Wspólnie z kolegami świętował, ale na zabawę potrzebowali pieniędzy. Postanowili je zdobyć właśnie dokonując rozbojów.

Cała trójka wpadła w ręce funkcjonariuszy kilka dni temu. Zgromadzony przez śledczych obszerny materiał dowodowy pozwolił, by dwóch 21-latków i 20-latek słyszeli zarzuty dokonania wspólnie i w porozumieniu dwóch rozbojów. Cała trójka została tymczasowo aresztowana.

 

nadkom. Joanna Węgrzyniak/g.p

  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • policjant prowadzi zatrzymanego
  • policjant prowadzi zatrzymanego